DIL SECINIZ 
Antalya Aktüel

DÜNYANIN ÜÇ BÜYÜK ULUSLARARASI ORGANİZASYONUNDAN BİRİ OLAN “EXPO” NEDİR?
Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya mottosu ile 2016 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek olan “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO 2016 ANTALYA / Evrensel Botanik Sergisi, ülkemizin ev sahipliği yapacağı en büyük uluslararası organizasyonlarından birisi olacak. 23 Nisan- 30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik 6 ay sürecek.


Antalya'da 177 Kelebek Türü Tespit Edildi
Antalya Kelebek Gözlem Grubu kurucusu Prof. Dr. Olcay Yeğin, kent çevresinde 177 kelebek türü belirlediklerini açıkladı. Zengin bir fauna ve floraya sahip Antalya'da bulunan kelebek türlerini yaklaşık 20 yıldır gözlemleyen Yeğin ve eşi Gülten Yeğin, öğrencilerinin de katılmasıyla Antalya Kelebek Gözlem Grubu'nu kurdu. Grup, gözlemlerini profesyonel olarak fotoğraflayıp, tür tespiti yaptırdı. Böylece Antalya'da 177 kelebek türünün varlığı belirlendi.


Antalya'da Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi açıldı.
Deniz Biyolojisi Müzesi’nde çoğunluğu Antalya Körfezi’nden olmak üzere Türkiye’nin faklı denizlerinden yakalanan deniz kaplumbağası (Caretta caretta), 9 tür köpekbalığı, 10 tür yassı köpekbalığı, yaklaşık 150 tür kemikli balık, süngerler, mercanlar, karides, ıstakoz ve yengeçler, kabuklular, ahtapot, kalamar ve sübyeler, denizyıldızları ve denizkestaneleri olmak üzere yaklaşık 500 tür deniz canlısı sergileniyor. Müzede nesli koruma altında olan, endemik ve Kızıldeniz kökenli deniz canlıları hakkında da bilgilendirmeler yapılacak.


Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Sanat Merkezi
Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Merkezi, günümüz hattatlarının Hilye-i Şerife örneklerini Antalyalılar ile buluşturuyor. Serginin kuratörlüğünü ülkemizin en büyük hat koleksiyoncusu Mehmet Çebi yapıyor. Tanıtım kitapçığında Ahmet Muhtar Kızıltan imzasıyla yayınlanan yazıda; “Dünyanın belli başlı bütün merkezlerinde, Bosna’da, Londra’da, Erbil’de Vatikan’da sergilenmiş ya da henüz hiçbir sergide yer almamış, hattatların ustalıklarının şahikasında yazdıkları 61 adet Hilye-i Şerife’yi geçmişimizin rüzgarında dalgalanan bayraklar misali istifadenize sunuyoruz” ifadesi bulunmaktadır.


En İyi Turizm Örgütü: Antalya Tanıtım Vakfı
Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri 2014 verildi Dünyanın en önemli seyahat fuarlarından biri olan ITB´de sahiplerine verilen „Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri“, fuarda büyük ilgi gördü. Ödüller, sahiplerine Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Hüseyin Karslıoğlu tarafından verildi.


Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü
Etkinlik Programı


Anadolu Ateşi
Anadolu Ateşi, Nisan ve Mayıs aylarında da Antalya'da büyüleyici bir şov sergileyecek!


Antalya Golf Turnuva TakvimiIşık Ülkesi Likya Yolu Tanıtım Filmi
Antalyadan başlayıp Kemer üzerinden geçen ve Fethiyede sona eren 506 kilometrelik Likya Yolunun yurtiçi ve yurtdışında tanıtımı için Antalya Tanıtım Vakfı tarafından hazırlanan 40 dakikalık Işık Ülkesi Likya Yolu adlı belgesel film, dünden bugüne gerçek yaşamı gözler önüne sermektedir.


ANTALYA LEZZETLERİ YEMEK KİTABI
Toroslardan Akdenize Antalya Lezzetleri yemek kitabı, 144 sayfa ve Arabaşı ndan Cive ye, Gazel Böreğinden Arap Kadayıfına 135 yemek tarifiyle Türkçe,Almanca, İngilizce ve Rusça


Antalya Promotion Foundation


Antalya Tanıtım Videosu

Get the Flash Player to see this player.

Online Anket
Sevgili Antalya ziyaretçisi,

Web sitesi hazırlayanları olarak bizlerden farklı bakış açısına sahip ziyaretçilerimiz olabileceğini düşünerek aşağıdaki anketi hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla doldurmanızı rica ediyor zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Aşağıdaki seyahat hizmetlerinden hangilerinden internet üzerinden rezervasyon yapıyorsunuz.
 Günlük Turlar      28%
 Uçuş      37%
 Otel      15%
 Araç Kiralama      5%
 Restaurant      5%
 Taksi      3%
 Transfer      4%
 
Günübirlik Turlar <<< Geri  
   
 Demre Myra Kekova Turu

Yayla            TurizmiSeyahatimiz sabahın erken saatlerinde Finike üzerinden Demre'ye(Myra) gidiyor. Yolculuğumuz sırasında dünyaca ünlü olan kaya mezarlarına dinlenmiş şekilde girebilmek için küçük molalar verilmekte . Daha sonra Sant Nikolaus Kilisesi”ne ziyaret ve öğle yemeğininin ardından kısa bir denlenme molası veriliyor. Myra Limanı”na gidip deniz yolculuğu ile antik şehir Simena”ya varılıyor.Orada batık şehri, evleri ve mezarları görüp akşama doğru otellere geri dönülüyor.
Unutmayın : Sağlam yürüyüş ayakkabıları, mayo ve fotoğraf makinası

 Ekopark Turu
Mağara            TurizmiEKOPARK Türkiye'de ve Dünyada soyları tükenmekte olan onbinlerce bitki ve hayvan türünün anısına on yıllık bir mücadele sonucu kurulmuştur. Park ömrünün büyük bir bölümünü sürüngenlere adayıp, bu alanda uluslararası araştırmalar yapan sürüngen uzmanı Selami TOMRUK'un öncülüğünde ve kendisini destekleyen aile fertleri ile birlikte hizmete açılmıştır. Parkımızda çok sayıda şifalı bitki, kaktüs aileleri, egzotik ağaçlar flora dokusunu oluştururken; çok çeşitli yılan, iguana, dev kertenkele, kaplumbağa ve amfibi türleri aynı doku içerisinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Dünyanın en iri ve görkemli sürüngenleri içerisinde yer alan ve doğal güzelliklerine doyamayacağımız egzotik çarşımızda bulunan şifalı taşlar ve diğer pek çok hediyelik ürün ziyaretçilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Tüm aile fertlerimiz ve park ekibimizle siz doğa severleri aramızda görmekten büyük onur duyacağız. Ziyaret günleri Pazar hariç her gündür. Antalya Havaalanı - EKOPARK arası 75 km ve 80 dakikadır.
 Hamam Turu
Av TurizmiVücudun temizlenmesi ve arınması ön planda olan bir adet ve alışkanlıktır. Hamam’ ın icat edilmesinden bu yana, vücut temizliğinin yapıldığı bir yerin ötesinde olmuştur her zaman. Günlük yaşamın içten yapılan bir yükümlülüğüydü, her seviye ve sınıfın, genci ve yaşlının, zengin ve yoksulun, şehirli veya köylünün serbestçe yararlanabildiği bir yerdi. Yüzyıllar boyu süregeldiği üzere, ilk olarak ısınmış bir mermer taşında yatacaksınız ve bütün gözeneklerinizden terleyeceksiniz. Daha sonra güzel bir masaj uygulaması başlayacak. Sabun köpüğüyle ve dinlenmiş bir şekilde, Tellak" tarafından her tarafınıza masaj yapılacak. Sonunda kendinizi çok rahatlamış hissedeceksiniz ve tüm vücudunuz ovulmuş ve temizlenmiş olacak.
 Kapadokya Turu
Golf TurizmiTürkiye'nin kalbi Kapadokya'ya 2 günlük turumuz için harika manzaralar eşliğinde dağların arasında ilerleyip dervişlerin şehri Konya'dan ulaşılır. Onbir kat yerin altına inen ve zamanında binlerce kişiyi barındırmış mağara ve havalandırma sistemini ve su depolarını hayretle izleyeceksiniz. Kilise , ev ve depoları mutlaka görmelisiniz. Yer altı zenginlikleri kadar , Göreme, Üçhisar , Güvercin Deresi ile hava ve rüzgardan olusmus peri bacalarıyla yer üstü zenginlikleride hayret verici. Taşın rengine baktıkca Kırmızıdan altın sarısına ve soğuğun yeşiline dönüşen rengi ile gözlerinizin içi gülecek. Geri dönüş yolunda Kervan istasyonlarınıda görme olanağı olacak.
Unutmayın : Sağlam yürüyüş ayakkabıları, mayo ve fotoğraf makinası.
 Jeep Safari
Kongre TurizmiMacera severler için bugün jeeplerle dağlara yolculuk çok uygun. Turumuza birkaç kilometre anayoldan sonra kavsaktan dönüp tozlu yola girip başlıyoruz. Dağ taş ve harika manzaralar eşliğinde dağa tırmanmaya başlıyoruz. Seyahatimizi küçük bir köyde öğle yemeği yedikten sonra geldiğimiz yönde doğru çevirip otellere doğru ilerliyoruz.
Unutmayın : Sağlam yürüyüş ayakkabıları ve fotoğraf makinası
 Antalya Köy Turu

Gençlik TurizmiMaceralı ve o denli çekici bir yolculuk. Şehirden ve otoyoldan uzak Toros dağlarının eteklerindeki ıssız dağ köylerine ulaşılır. Köy ortamında Türk usulü öğle yemeğinizi akarsu kenarında çekici manzara eşliğinde yiyebilirsiniz. Mayonuzu yanınıza almayın unutmayın zira burada çok güzel bir banyo yapabilirsiniz.
Unutmayın : Sağlam yürüyüş ayakkabıları, mayo ve fotoğraf makinası.

 Pamukkale Turu
Yat            TurizmiBu seyahat ünlü fotoğrafçılara malzeme olan Türkiye'nin doğal harikası Pamukkale'ye götürür.Binlerce yılda oluşan Travertenler zamanla görünümü alıp Pamuk Köşk adını alır. Toros dağlarını arasından görülmeye değer doğa harikalarının eşliğinde devam eden yolculuğumuzun sonunda kireşleşmiş travertenleri ve antik kent Hieropolis Şehri'ni de göreceksiniz. Rezervasyonunuza bağlı olarak konaklamanız 4 yıldızlı yüzme olanağınızda olan bir termal otelde yapılacak. Turumuzun ikinci gününde kahvaltıdan sonra Halı dokuma merkezlerine uğranıp burada elde halı dokuyan kadınlar size halı dokuma gösterecek ve öğretecekler. Burada fotoğraf çekimleriniz için molalar verilecek. Bu 2 günlük gezi sadece Pamukkale ile sınırlı kalmayıp, enteresan olan Türk kültürünü , tarihini ve insanlarını da yanınıza getiriyor.
Unutmayın : Sağlam yürüyüş ayakkabıları, mayo ve fotoğraf makinası
 Aspendos Turu
Botanik            TurizmiBu seyahat kültür ve tarih severler için unutulmaz olacak. Kahvaltıdan sonra tur otobüsümüz ile yolculuğumuz Antalya istikametine doğru anayoldan devam edip Aksu'dan dönüp 4Km daha uzaklıkta olan antik kent Perge'ye ulaşılıyor.Rehberimiz size bu kent hakkında tüm detaylı bilgileri aktaracak ve tiyatro , Agora, pazar yeri, lise ve stad ziyaretinin ardında öğle yemeği için devam edilecek. Antik tiyatro Aspendos'a ziyaretiniz sırasında rehberimizin size anlatacağı ilginç şeyler olacak, sonra otellere geri dönüş yolculuğu başlayacak.
Unutmayın : Sağlam yürüyüş ayakkabıları ve fotoğraf makinası
 Rafting Turu

İpek Yolu TurizmiBu turun macera severler ve kalp sorunu olmayanlar için uygun olup zevkli ve çok heyecanlı olacağı bir gerçek. Sabahın erken saatlerinde Beşkonak akarsuyuna ulaşıyor ve can yeleklerimizi giyip botlara biniyoruz. Tur rehberimiz önemli bilgileri verdikten sonra kendimizi akarsuya bırakıyor maceraya başlıyoruz. Öğle yemeğimizi küçük bir restorantta alıp turumuza devam ediyoruz. Kıyıda mola verip akşam üstü otobüslere binip otele geri dönüyoruz.
Unutmayın : Mayo ve fotoğraf makinası

Termessos Turu
Hava            SporlarıTürkiye’deki antik kentler’in en ilgi çekenlerinden birisi olan Termessos Antalya’nın kuzey batısında yer alan “Ulusal Parkın” çevresinde, Güllük Dağı üzerinde iki tepenin arasında bir vadide bulunmaktadir. 1.050 m yükseklikte olan bu “Kartal Yuvası”, Pisidya’nın Büyük İskender tarafından fethedilemeyen tek şehirdir. Bügünkü Termessos’da bir çok antik eserlerin; Agora, Odeon, Zeus tapınağı, Artemis tapınağı, Gymnasyum, Nekropol ve Tiyatro’nun kalıntılarını görebilirsiniz.
Unutmayın : Sağlam yürüyüş ayakkabıları ve fotoğraf makinası.
 Yat Turu
DağcılıkAntalya şehir içi otellerde konaklayan turistler boat turu için KALEİÇİ MARİNA'da bulunan boat'a saat 10.00 da alınır. İlk önce şelale istikametine daha sonra Antalya büyük limanı ilerisinde SIÇAN ADASI'na gidilir. Burada öğle yemeği yenir. Yüzmek için müsait bir yerde denize girilir, ve saat 16.00 da tekrar KALEİÇİ MARİNA'ya dönülür. Buradan yolcular otel veya otellerine geri götürülür. Yemek ücrete dahil ama içecekler yolcular tarafından ödenir.
Unutmayın : Mayo ve fotoğraf makinası.
 
 
Antalya Guide © Copyright 2009 Antalya Tanıtım Vakfı
Bu sitede bulunan tüm resimler, yazılar, logo ve dökümanlar Antalya Tanıtım Vakfı tarafından izinsiz alınamaz ve kopyalanamaz.
Antalya Kadın Müzesi
Designed by Mescomedia