DIL SECINIZ 
Antalya Aktüel

İsviçre’ye kaçırılan Herakles Lahdi Türkiye’ye getiriliyor
Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleri sonucunda İsviçre’den iadesi konusunda anlaşmaya varılan Herakles lahdi, 6 Eylül’de Antalya'ya getiriliyor.


Antalya Tanıtım Vakfı – Jeonju, Güney Kore Kardeş Şehrini Ağırladı
Jeonju şehrinden gelen 3 sanatçı ile 23-29 Ağustos tarihleri arasında ATAV, Geleneksel El Sanatları üzerine bir projede işbirliği yapmakta olup; Antalya’ya özgü geleneksel el sanatları tanıtımı, müze ziyaretleri ile geleneksel el sanatlarına tanıklık edebilinecek kurum ziyaretleri yapılmasına yardımcı olmakla birlikte bir de Türk Sanatçıların da katıldığı Kaleiçi'nde yer alan Art Cafe'de workshop organize etmiştir.


YÖREX Heyecanı Başlıyor
Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’in hazırlık çalışmaları başladı.


ATAV Tecrübelerini “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor” Projesine Aktardı
Kurulduğu 1996 yılından bu zamana kadar Antalya ve ilçelerine ait gizli kalmış veya unutulmaya yüz tutmuş sosyo - kültürel, tarihi, gastronomi ve doğal zenginlikleri gün ışığına çıkarmak için çalışmalar yürüten Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) son olarak Karacadağ Kalkınma Ajansı’nı ağırladı.

Antalya Tanıtım Videosu

Get the Flash Player to see this player.

Online Anket
Sevgili Antalya ziyaretçisi,

Web sitesi hazırlayanları olarak bizlerden farklı bakış açısına sahip ziyaretçilerimiz olabileceğini düşünerek aşağıdaki anketi hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla doldurmanızı rica ediyor zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Aşağıdaki seyahat hizmetlerinden hangilerinden internet üzerinden rezervasyon yapıyorsunuz.
 Günlük Turlar      28%
 Uçuş      37%
 Otel      15%
 Araç Kiralama      5%
 Restaurant      5%
 Taksi      3%
 Transfer      4%
 
Kimlik <<< Geri  

Doğa, tarih ve kültür şehri olarak 170.000 yıl geriye kadar dayanan tarihçesi ile Antalya’nın tanıtımını etkin bir şekilde yapacak bir otoritenin bulunması gerekliliği ile Ağustos 1995’te başlanan kuruluş çalışmaları, Mart 1996’da tamamlanarak ATAV - Antalya Tanıtım Vakfı faaliyete başlamıştır.

Kurucuları arasında Antalya Valiliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB), Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Antalya Turizm Seyahat Acentaları Birliği Yürütme Kurulu (TURSAB), Akdeniz Üniversitesi ile çeşitli oteller, tur operatörleri ve seyahat acentaları, bölgedeki ticari şirketlerden oluşan Vakıf, 65 kuruluşu tek çatı altında toplayarak üye sayısını genişletmektedir.

Antalya Tanıtım Vakfı’nın ana amaçları şunlardır:

• Antalya’nın tarihsel, kültürel ve turistik potansiyelini bilimsel temele dayalı sürekli bir şekilde ortaya çıkarmak, korumak, geliştirmek, yurt içi yurt dışında tanıtımını yaygın, sürekli ve etkili olarak sağlamak.
• Tanıtıma katkıda bulunacak her türlü politika, strateji, projeler geliştirmek ve uygulamak, yayınlar yapmak, fuarlar tertip etmek ve tertip edilenlere katılmak,
• Bölge ekonomisi ve turizminin geliştirilmesi kapsamında, temel amaçları ile ilgili kuruluşlarla işbirliği ve tam bir koordinasyon içinde faaliyetler gerçekleştirmek.

Kuruluş amacı ve görev hedefleri kapsamında Vakfın temel işlevleri şunlardır;

• Antalya’nın Tanıtımı; bölgesel imaj ve kalitenin artırılması için organizasyon yürütülmesi,
• Bölgesel Koordinasyon; tüm ilgili kuruluşların ortak amaçla hareketinin sağlanması,
• Tanıtım Politika, Strateji ve Projeleri Geliştirilmesi; uygulamaya geçirilmesi,
• Kongre Turizminin Geliştirilmesi; Antalya Convention Bureau (ACB)’nun etkinleştirilmesi,
• Alternatif Turizm Konuları ve Kış Turizminin Geliştirilmesi; öncelikli çalışmalar yapılması,
• Bilgi ve Dökümantasyon Birikimi Sağlanması; yaygın kullanıma sunulması,
• Tanıtım Malzemesi Üretilmesi; etkili ve yaygın bir şekilde kullanıma sokulması,
• Turizmin sağlıklı olarak geliştirilmesi; sosyal ve ekonomik faydaların artırılması.

Kar amacı gütmeyen ve toplum yararına faaliyet yürüten Vakıf, gelirlerini tamamiyle üyelerin ve diğer gerçek-tüzel şahısların bağışları ve hizmet faaliyetlerinden sağlamaktadır.

Posta Adresi: Gazi Bulv.Göksu Mah. ATSO NO 531, 07310 ANTALYA
Telefon: 0242 314 38 06
Fax : 0242.314 37 23
Web : www.antalyaguide.org
E-mail : antalya@antalyaguide.org

 
Antalya Guide © Copyright 2009 Antalya Tanıtım Vakfı
Bu sitede bulunan tüm resimler, yazılar, logo ve dökümanlar Antalya Tanıtım Vakfı tarafından izinsiz alınamaz ve kopyalanamaz.
Antalya Kadın Müzesi
Designed by Mescomedia