DIL SECINIZ 
Antalya Aktüel

İsviçre’ye kaçırılan Herakles Lahdi Türkiye’ye getiriliyor
Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleri sonucunda İsviçre’den iadesi konusunda anlaşmaya varılan Herakles lahdi, 6 Eylül’de Antalya'ya getiriliyor.


Antalya Tanıtım Vakfı – Jeonju, Güney Kore Kardeş Şehrini Ağırladı
Jeonju şehrinden gelen 3 sanatçı ile 23-29 Ağustos tarihleri arasında ATAV, Geleneksel El Sanatları üzerine bir projede işbirliği yapmakta olup; Antalya’ya özgü geleneksel el sanatları tanıtımı, müze ziyaretleri ile geleneksel el sanatlarına tanıklık edebilinecek kurum ziyaretleri yapılmasına yardımcı olmakla birlikte bir de Türk Sanatçıların da katıldığı Kaleiçi'nde yer alan Art Cafe'de workshop organize etmiştir.


YÖREX Heyecanı Başlıyor
Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’in hazırlık çalışmaları başladı.


ATAV Tecrübelerini “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor” Projesine Aktardı
Kurulduğu 1996 yılından bu zamana kadar Antalya ve ilçelerine ait gizli kalmış veya unutulmaya yüz tutmuş sosyo - kültürel, tarihi, gastronomi ve doğal zenginlikleri gün ışığına çıkarmak için çalışmalar yürüten Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) son olarak Karacadağ Kalkınma Ajansı’nı ağırladı.

Antalya Tanıtım Videosu

Get the Flash Player to see this player.

Online Anket
Sevgili Antalya ziyaretçisi,

Web sitesi hazırlayanları olarak bizlerden farklı bakış açısına sahip ziyaretçilerimiz olabileceğini düşünerek aşağıdaki anketi hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla doldurmanızı rica ediyor zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Aşağıdaki seyahat hizmetlerinden hangilerinden internet üzerinden rezervasyon yapıyorsunuz.
 Günlük Turlar      28%
 Uçuş      37%
 Otel      15%
 Araç Kiralama      5%
 Restaurant      5%
 Taksi      3%
 Transfer      4%
 
Plaj & Sahiller <<< Geri  

KONYAALTI PLAJI

Antalya kentinin hemen batısında, karlı dağların eteklerinde uzanan bir plajdır. Deniz sakin fakat ani derinleşmelerle doludur. Kıyı boyu ince çakıllı kumdur. Plaj üzerinde boydan boya uzanan halk plajları mevcuttur. Bu halk plajları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Beachpark tarafından işletilen tatilcilere daha farklı hizmet sunan plajlar da yer almaktadır. Yine Beachpark bünyesinde faaliyet gösteren çok sayıda kafe, bar, disko, restoran, mağaza, bilardo salonu gibi tesis hizmet vermektedir.

LARA PLAJI

Türkiye'nin en büyük kum plajlarından biri olarak gösterilen ve Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Bekir Kumbul'un projelendirmesiyle hizmete giren Lara Beach, "Sahilde 7 Gün 24 Saat Yaşam" sloganıyla dikkatleri daha açılmadan üzerine çekti. 450 dönüm arazi ve yaklaşık 2 km'lik sahili ile Antalya'nın en büyük yatırımlarından biri olan Lara Beach bünyesinde; 11 adet plaj ünitesi, 4 adet yeme-içme ünitesi, 4 adet kır kahvesi, 1 adet disco, 2 adet futbol sahası, 1 adet lunapark, açık sergi alanları, çok sayıda çocuk parkı, bar&club”lar, beach volley sahaları, beach soccer,aktivite alanları, pergola ve reaksyon alanları, su sporları, paten - bisiklet - jogging alanları ve ücretsiz otopark bulunuyor.

 
Antalya Guide © Copyright 2009 Antalya Tanıtım Vakfı
Bu sitede bulunan tüm resimler, yazılar, logo ve dökümanlar Antalya Tanıtım Vakfı tarafından izinsiz alınamaz ve kopyalanamaz.
Antalya Kadın Müzesi
Designed by Mescomedia