DIL SECINIZ 
Antalya Aktüel

DÜNYANIN ÜÇ BÜYÜK ULUSLARARASI ORGANİZASYONUNDAN BİRİ OLAN “EXPO” NEDİR?
Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya mottosu ile 2016 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek olan “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO 2016 ANTALYA / Evrensel Botanik Sergisi, ülkemizin ev sahipliği yapacağı en büyük uluslararası organizasyonlarından birisi olacak. 23 Nisan- 30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik 6 ay sürecek.


Antalya'da 177 Kelebek Türü Tespit Edildi
Antalya Kelebek Gözlem Grubu kurucusu Prof. Dr. Olcay Yeğin, kent çevresinde 177 kelebek türü belirlediklerini açıkladı. Zengin bir fauna ve floraya sahip Antalya'da bulunan kelebek türlerini yaklaşık 20 yıldır gözlemleyen Yeğin ve eşi Gülten Yeğin, öğrencilerinin de katılmasıyla Antalya Kelebek Gözlem Grubu'nu kurdu. Grup, gözlemlerini profesyonel olarak fotoğraflayıp, tür tespiti yaptırdı. Böylece Antalya'da 177 kelebek türünün varlığı belirlendi.


Antalya'da Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi açıldı.
Deniz Biyolojisi Müzesi’nde çoğunluğu Antalya Körfezi’nden olmak üzere Türkiye’nin faklı denizlerinden yakalanan deniz kaplumbağası (Caretta caretta), 9 tür köpekbalığı, 10 tür yassı köpekbalığı, yaklaşık 150 tür kemikli balık, süngerler, mercanlar, karides, ıstakoz ve yengeçler, kabuklular, ahtapot, kalamar ve sübyeler, denizyıldızları ve denizkestaneleri olmak üzere yaklaşık 500 tür deniz canlısı sergileniyor. Müzede nesli koruma altında olan, endemik ve Kızıldeniz kökenli deniz canlıları hakkında da bilgilendirmeler yapılacak.


Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Sanat Merkezi
Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Merkezi, günümüz hattatlarının Hilye-i Şerife örneklerini Antalyalılar ile buluşturuyor. Serginin kuratörlüğünü ülkemizin en büyük hat koleksiyoncusu Mehmet Çebi yapıyor. Tanıtım kitapçığında Ahmet Muhtar Kızıltan imzasıyla yayınlanan yazıda; “Dünyanın belli başlı bütün merkezlerinde, Bosna’da, Londra’da, Erbil’de Vatikan’da sergilenmiş ya da henüz hiçbir sergide yer almamış, hattatların ustalıklarının şahikasında yazdıkları 61 adet Hilye-i Şerife’yi geçmişimizin rüzgarında dalgalanan bayraklar misali istifadenize sunuyoruz” ifadesi bulunmaktadır.


En İyi Turizm Örgütü: Antalya Tanıtım Vakfı
Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri 2014 verildi Dünyanın en önemli seyahat fuarlarından biri olan ITB´de sahiplerine verilen „Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri“, fuarda büyük ilgi gördü. Ödüller, sahiplerine Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Hüseyin Karslıoğlu tarafından verildi.


Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü
Etkinlik Programı


Anadolu Ateşi
Anadolu Ateşi, Nisan ve Mayıs aylarında da Antalya'da büyüleyici bir şov sergileyecek!


Antalya Golf Turnuva TakvimiIşık Ülkesi Likya Yolu Tanıtım Filmi
Antalyadan başlayıp Kemer üzerinden geçen ve Fethiyede sona eren 506 kilometrelik Likya Yolunun yurtiçi ve yurtdışında tanıtımı için Antalya Tanıtım Vakfı tarafından hazırlanan 40 dakikalık Işık Ülkesi Likya Yolu adlı belgesel film, dünden bugüne gerçek yaşamı gözler önüne sermektedir.


ANTALYA LEZZETLERİ YEMEK KİTABI
Toroslardan Akdenize Antalya Lezzetleri yemek kitabı, 144 sayfa ve Arabaşı ndan Cive ye, Gazel Böreğinden Arap Kadayıfına 135 yemek tarifiyle Türkçe,Almanca, İngilizce ve Rusça


Antalya Promotion Foundation


Antalya Tanıtım Videosu

Get the Flash Player to see this player.

Online Anket
Sevgili Antalya ziyaretçisi,

Web sitesi hazırlayanları olarak bizlerden farklı bakış açısına sahip ziyaretçilerimiz olabileceğini düşünerek aşağıdaki anketi hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla doldurmanızı rica ediyor zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Aşağıdaki seyahat hizmetlerinden hangilerinden internet üzerinden rezervasyon yapıyorsunuz.
 Günlük Turlar      28%
 Uçuş      37%
 Otel      15%
 Araç Kiralama      5%
 Restaurant      5%
 Taksi      3%
 Transfer      4%
 
Antalya Kongre Bürosu <<< Geri  

Antalya Kongre Bürosu 1996 Eylül ayında Antalya Tanıtım Vakfı bünyesinde kuruldu. Belediye, Oteller, seyahat acentaları, taşımacılık şirketleri ve kongre merkezlerinin desteklediği büro, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak çalışmalarına başladı.

Büronun amacı, Antalya'da mevcut kongre potansiyelini ulusal ve uluslar arası platformlarda tanıtmak ve kongre organizasyonu yapan kuruluşlarla iletişim kurarak onları bilgilendirmek ve kongre organizasyonunun Bölgesel olarak gelişiminde gerekli profesyonel organizasyonu sağlamaktır.
Antalya Kongre Bürosu 1998 yılından bu yana Antalya Tanıtım Vakfı'nın bir yan kuruluşu olarak aktif hizmete devam etmektedir.

Kongre ve Teşvik (incentive) Turizmi ile ilgilenen Antalya Bölgesindeki tüm profesyonel kuruluşların üyeliğine açık olan ACB Organizasyonu hakkında detay bilgiler ve iletişim için aşağıdaki web adresini ziyaret edebilir ve ATAV Bürosu ile temasa geçebilirsininiz.

www.antalyaconvention.org

 

Adress

 :

 Çevre Yolu Üzeri Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı No: 531 ANTALYA

Telephone

 :

  0242 314 38 06 - 0242 314 38 07

Fax

 :

  0242 314 37 23

ACB YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı
Davut ÇETİN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Nizamettin ŞEN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Yusuf HACISÜLEYMAN

Yönetim Kurulu Üyesi - Akdeniz Üniversitesi
Prof. Dr. A. Akın AKSU

Yönetim Kurulu Üyesi - Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği
Ali KIZILDAĞ

Yönetim Kurulu Üyesi - RegnumCarya Golf & Spa Resort
Dede AKKAŞ

Yönetim Kurulu Üyesi - AquaMICE
Ferhat SADAY

Yönetim Kurulu Üyesi - Maxx Royal Belek Golf Resort
Gökçe HEPKESKİN

Yönetim Kurulu Üyesi - SunExpress
Murat HATİPOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi - ANFAŞ
Murat ÖZER

Yönetim Kurulu Üyesi - Barut Hotels
Okşan ESMEN

Yönetim Kurulu Üyesi - Akdeniz Üniversitesi
Prof. Dr. Tomris ÖZBEN

Yönetim Kurulu Üyesi - Antalya Tanıtım Vakfı
Yeliz GÜL EGE

Yönetim Kurulu Üyesi - Cornelia Diamond Golf Resort & Spa
Zafer ALKAYA

                        

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 
Antalya Guide © Copyright 2009 Antalya Tanıtım Vakfı
Bu sitede bulunan tüm resimler, yazılar, logo ve dökümanlar Antalya Tanıtım Vakfı tarafından izinsiz alınamaz ve kopyalanamaz.
Antalya Kadın Müzesi
Designed by Mescomedia