DIL SECINIZ 
Antalya Aktüel

DÜNYANIN ÜÇ BÜYÜK ULUSLARARASI ORGANİZASYONUNDAN BİRİ OLAN “EXPO” NEDİR?
Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya mottosu ile 2016 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek olan “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO 2016 ANTALYA / Evrensel Botanik Sergisi, ülkemizin ev sahipliği yapacağı en büyük uluslararası organizasyonlarından birisi olacak. 23 Nisan- 30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik 6 ay sürecek.


Antalya'da 177 Kelebek Türü Tespit Edildi
Antalya Kelebek Gözlem Grubu kurucusu Prof. Dr. Olcay Yeğin, kent çevresinde 177 kelebek türü belirlediklerini açıkladı. Zengin bir fauna ve floraya sahip Antalya'da bulunan kelebek türlerini yaklaşık 20 yıldır gözlemleyen Yeğin ve eşi Gülten Yeğin, öğrencilerinin de katılmasıyla Antalya Kelebek Gözlem Grubu'nu kurdu. Grup, gözlemlerini profesyonel olarak fotoğraflayıp, tür tespiti yaptırdı. Böylece Antalya'da 177 kelebek türünün varlığı belirlendi.


Antalya'da Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi açıldı.
Deniz Biyolojisi Müzesi’nde çoğunluğu Antalya Körfezi’nden olmak üzere Türkiye’nin faklı denizlerinden yakalanan deniz kaplumbağası (Caretta caretta), 9 tür köpekbalığı, 10 tür yassı köpekbalığı, yaklaşık 150 tür kemikli balık, süngerler, mercanlar, karides, ıstakoz ve yengeçler, kabuklular, ahtapot, kalamar ve sübyeler, denizyıldızları ve denizkestaneleri olmak üzere yaklaşık 500 tür deniz canlısı sergileniyor. Müzede nesli koruma altında olan, endemik ve Kızıldeniz kökenli deniz canlıları hakkında da bilgilendirmeler yapılacak.


Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Sanat Merkezi
Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Merkezi, günümüz hattatlarının Hilye-i Şerife örneklerini Antalyalılar ile buluşturuyor. Serginin kuratörlüğünü ülkemizin en büyük hat koleksiyoncusu Mehmet Çebi yapıyor. Tanıtım kitapçığında Ahmet Muhtar Kızıltan imzasıyla yayınlanan yazıda; “Dünyanın belli başlı bütün merkezlerinde, Bosna’da, Londra’da, Erbil’de Vatikan’da sergilenmiş ya da henüz hiçbir sergide yer almamış, hattatların ustalıklarının şahikasında yazdıkları 61 adet Hilye-i Şerife’yi geçmişimizin rüzgarında dalgalanan bayraklar misali istifadenize sunuyoruz” ifadesi bulunmaktadır.


En İyi Turizm Örgütü: Antalya Tanıtım Vakfı
Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri 2014 verildi Dünyanın en önemli seyahat fuarlarından biri olan ITB´de sahiplerine verilen „Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri“, fuarda büyük ilgi gördü. Ödüller, sahiplerine Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Hüseyin Karslıoğlu tarafından verildi.


Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü
Etkinlik Programı


Anadolu Ateşi
Anadolu Ateşi, Nisan ve Mayıs aylarında da Antalya'da büyüleyici bir şov sergileyecek!


Antalya Golf Turnuva TakvimiIşık Ülkesi Likya Yolu Tanıtım Filmi
Antalyadan başlayıp Kemer üzerinden geçen ve Fethiyede sona eren 506 kilometrelik Likya Yolunun yurtiçi ve yurtdışında tanıtımı için Antalya Tanıtım Vakfı tarafından hazırlanan 40 dakikalık Işık Ülkesi Likya Yolu adlı belgesel film, dünden bugüne gerçek yaşamı gözler önüne sermektedir.


ANTALYA LEZZETLERİ YEMEK KİTABI
Toroslardan Akdenize Antalya Lezzetleri yemek kitabı, 144 sayfa ve Arabaşı ndan Cive ye, Gazel Böreğinden Arap Kadayıfına 135 yemek tarifiyle Türkçe,Almanca, İngilizce ve Rusça


Antalya Promotion Foundation


Antalya Tanıtım Videosu

Get the Flash Player to see this player.

Online Anket
Sevgili Antalya ziyaretçisi,

Web sitesi hazırlayanları olarak bizlerden farklı bakış açısına sahip ziyaretçilerimiz olabileceğini düşünerek aşağıdaki anketi hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla doldurmanızı rica ediyor zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Aşağıdaki seyahat hizmetlerinden hangilerinden internet üzerinden rezervasyon yapıyorsunuz.
 Günlük Turlar      28%
 Uçuş      37%
 Otel      15%
 Araç Kiralama      5%
 Restaurant      5%
 Taksi      3%
 Transfer      4%
 
TV & Radyo Kanalları <<< Geri  

Türk Radyosu ve Televizyon Tarihi


Türkiye Radyo yayınları dünyadaki diğerleri ile aynı anda başladı.İlk deneme radyo yayınları 1920 lerin başında duyulmaya başlandı.

Bağımsızlık savaşından zaferle çıkan Türkiye tüm diğer sektörlerde olduğu gibi kitle iletişim araçlarında da çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için yoğun bir çaba sarfetti.

 

İlk Resmi Yayın ve TTTAŞ Dönemi


Bu alandaki ilk ciddi çalışmalar 1925 yılında başladı.

Ülke çapında bir yayın ağı ile birlikte Ankara'da büyük bir radyo istasyonu kurmak için bir yasa çıkartıldı.
Ankara ve Istanbul’da iletişim amaçlı kurulan yayın istasyonlarına gerekli eklemeler yapılmış ve daha sonra radyo istasyonlarına dönüştürlmüştür.

Her biri 5 kW içeren bu istasyonlar Avrupa’da ki istasyonlar arasında en güçlü olanlarıdır.

Bu radyoları çalıştırmak için kurulan Türk Kablosuz Telefon Şirketi ilk radyo stüdyolarını Ankara ve Istanbul’da hayata geçirmiştir.

İlk resmi radyo yayını 6 Mayıs 1927 de Sirkecide ki Büyük Postane’nin radyo stüdyosuna çevrilmiş en üst katında yapılmıştır.
1927 yılında yapılan ilk seçimlerde 13 milyon nüfuslu Türkiye’de Ankara ve İstanbul’da ki dinleyici sayısı 2000 e ulaştı.


Devlet Radyosu Dönemi

1936 yılı,Türkçe radyo yayınları tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı oldu.

Radyo yönetimi dünyayı sarsan ekonomik krizden etkilenen  Türk Kablosuz Telefon Şirketi’nden PTT ye nakledildi.

Bunu 22 Mayıs 1940 yılında Kamu Medya müdürlüğü’ne transfer ve 26 Temmuz 1943 yılında Turizm Genel Müdürlüğü bünyesinde Kamu Medya Müdürlüğüne dönüştürlmesi izledi.
Bu oluşum Türk Radyo ve Televizyon Kurumu’nun (TRT)kuruluşuna kadar sürecek olan Devlet Radyosu döneminin başlamasına sebep oldu.
Sonraki yıllar Türkiye için önemli olan sosyal ve siyasi olaylara tanık oldu:İkini Dünya Savaşı,Birleşmiş Milletler ve Nato’nun kuruluşu,Kore Savaşı ve Cumhuriyetin kuruluşunun ardından Türkiye’de ki ilk syasi değişimler.Tüm bunlar olurken radyolar bir kilometre taşı gibi yayın yapmaya devam ediyordu.Transistörlü radyo alıcıları üretildi ve tüm dünyada hızla yaygınlaştı.Bu arada 1938 yılında yayınlarını askıya alan Istanbul radyosu 1949 yılında yeniden yayına başladı ve İzmir’de ilk radyo Belediye tarafından kuruldu.

1961 yılında Istanbul,Ankara ve Izmir’in yanı sıra Adana,Antalya,Gaziantep, Kars şehirlerinde taşra radyoları kuruldu.

1963 yılında Türk Radyoları geçici olarak Turizm ve Enformasyon Bakanlığına bağlandı.

 

Antalya Bölge Radyosu

 

27 Haziran 1962 yılında 2kw ve 7 Mayıs 1967 yılında 100kw lık alıcılara sahip olan bir bölge radyosu haline geldi.1 Haziran 1975 yılında ulusal ağdan RADYO 1 e bağlandı.1 Haziran 1993 te bölgesel radyo statüsüne erişti. 29 Haziran 2001 yılından bu yana 06.00-18.00 saatleri arasında yayın yapan ve tamamen bölgesel bir radyo haline gelen Antalya Bölge Radyosu 18.00-06.00 saatleri arasında RADYO 4 ile müşterek yayın yapmakta idi.

Antalya Bölgesel Radyo üzerindeki Aralık 2004 kamu oyu araştırmasına göre

kanal % 13,5 oy oranıyla diğer radyolar arasında dördüncü en çok dinlenen radyo olarak yer almaktadır.

 

Trt Turizm Radyosu 
Amaçları: ülkemizi ziyaret eden turistlere; Türkiye’nin tarihi, coğrafi, sosyal, ekonomik, kültürel ve turistik özelliklerini tanıtmak, pratik bilgiler (hava durumu, ulaşım, haberleşme, turlar, aktif ve alternatif turizm ve turizm etkinlikleri vb..) vermek, dünyada meydana gelen olay ve gelişmeleri duyurmak ayrıca güzel müzik programlarımızla hoşça vakit geçirmelerine yardımcı olmaktır.

TRT Yayınlarını kesintisiz 24 saat İnternet, uydu  ve  FM vericiler üzerinden dinleyebilirsiniz.

 

ART ETV KANAL 07
Adres : Işıklar cad. Gençlik mah. 1330 sok. 13/1 07100 ANTALYA Adres :  Adres : Balbey Mahallesi 442. Sokak No:7 ANTALYA
Telefon : (242) 311 83 82 Telefon : (242) 244 03 00 Telefon : (0242) 248 94 07
Web : www.arttv.tv Web : www.etv.com.tr Web :
 
KANAL VİP  OLAY 07 
Adres : Ulus Mahallesi Orhan Veli Caddesi No:44/1 ANTALYA  Adres : Anafartalar Caddesi Şair H. Macit Apt. A Blok 106/6 Memurevleri Merkez 07100 Antalya  
Telefon : (242) 345 80 89  Telefon : (242) 334 17 20  
Web : www.kanalvip.com.tr  Web : www.olay07.com  
 
Antalya Guide © Copyright 2009 Antalya Tanıtım Vakfı
Bu sitede bulunan tüm resimler, yazılar, logo ve dökümanlar Antalya Tanıtım Vakfı tarafından izinsiz alınamaz ve kopyalanamaz.
Antalya Kadın Müzesi
Designed by Mescomedia